30. marca 2011

Diabolské flamenco 1.apríla/Diabolic flamenco

Niekoľko kultúr a umeleckých smerov sa spojí v projekte Diabolské flamenco, ktorý sa predstaví v piatok 1. apríla v bratislavskom Istropolise.

Na jednom pódiu tak diváci budú mať možnosť uvidieť španielske flamenco v podaní fenomenálnej Bettiny Castaňo, slovenskú ľudovú hudbu Diabolské husle Jána Berkyho Mrenicu, nielen folklórne tanečné umenie súboru Čarovné ostrohy a talent akordeonistu Michala Červienku.

Bettina Castaňo, ktorá je považovaná za jednu z najlepších flamenco tanečníc na svete, neprichádza na Slovensko prvýkrát. Pred 8 rokmi spolu s Diabolskými husľami vypredala viacero športových hál.

Teraz chce úspech zopakovať v obnovenom projekte, do ktorého vstúpil známy akordeonista Michal Červienka a skupina Čarovné ostrohy, predstavitelia najdynamickejšieho folklóru na slovenskej scéne.

Castaňo pristála na bratislavskom letisku v utorok 29. marca napoludnie. V týchto chvíľach sa pripravuje na piatkové vystúpenie vo veľkej sále Istropolisu, ktorú museli upraviť presne podľa jej požiadaviek. "Samozrejmosťou je špeciálne nazvučená podlaha, ktorá musí byť výhradne z dreva, a presným parametrom tanečníčky muselo byť prispôsobené aj rozmiestnenie či intenzita reflektorov na pódiu," uviedla PR manažérka projektu Jana Majorová s tým, že špeciálna bude aj zostava divákov Diabolského flamenca. "Na vystúpenie prijalo pozvanie niekoľko veľvyslancov pôsobiacich na Slovensku, jedinečný umelecký zážitok si nenechajú ujsť ani členovia vlády Slovenskej republiky."

Predstavenie projektu Diabolské flamenco, ktoré sa uskutoční už v piatok 1. apríla, bude zaznamenávať Slovenská televízia.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára