9. decembra 2013

www.topky.sk : Čarovné spojenie folklóru a modernej hudby: Poprad čaká obrovská šou

POPRAD - Súbor Čarovné ostrohy, ktorý otváral nielen majstrovstvá sveta v hokeji na Slovensku, ale aj minuloročnú olympiádu v Londýne v slovenskom dome, opäť prichádza s niečím novým. No tentoraz s ešte veľkolepejším predstavením. Obrovská šou spojí nielen slovenský folklór s modernou hudbou.


V popradskej Aréne 12.decembra zaznejú okrem folkóru aj známe filmové či popové hity a nad javiskom sa budú vznášať vzdušné akrobatky. Celý program sa ukončí ozdobením gigantického vianočného stromčeka a jeden z návštevníkov dostane možnosť  dirigovať orchester.
Súbor, ktorý otváral na minuloročnej Olympiáde v Londýne, slovenský VIP dom a  vďaka svojmu novátorskému prístupu k slovenskému folklóru, žne jeden úspech za druhým, je právom považovaný za najlepšie slovenské tanečné teleso súčasnej scény.  O ich bravúrnych, energických vystúpeniach hovoria nielen v Las Vegas ale aj v Číne či Libanone.

Popradský vianočný koncert bude v poradí ich sté vystúpenie v tomto roku a bude zároveň aj posledné s  folklórno  - break danceovým programom. V roku 2014 totiž vyrážajú na turné s úplne novým programom, ktorý bude tým najkontroverznejším v ich tanečnej histórii. Hudobný skladateľ Ľubomír Horňák autor Elánovských hitov a muzikálov ako Mata Hari,Matúš Čák, Slavonix či Kráľ Dávid totiž pre nich prepísal tie najznámejšie ľudové piesne do rockovej podoby.
A čo by si chceli nájsť pod stromčekom Ostrohy ?  "Myslím, že ten najväčší poklad, tvorivosť a rýchle nohy, dostávame od "Ježiška" každý rok. Ako bonus by sme ešte chceli, aby náš nový program - Ro(c)kom krokom alebo folklór na tvrdo - potešil čo najviac ľudí," hovorí za všetkých umelecký vedúci súboru Peter Živner.
A dôležitá informácia: koncert 12.12 vznikol vďaka pozvaniu mesta Poprad a regiónu Vysoké Tatry a vstup je voľný. Začiatok o 17:00 hod.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára